תומכי כף יד

תומך כף יד, תומכי כף יד

תומכי כף יד

ישנם סוגים שונים, של תומכי כף יד. ישנו סוג אחד של תומך מבד אלסטי המתלבש על היד. ישנם סוגים אחרים של תומכים, עם רצועות פלסטיק דקות וקשיחות, ובשילוב בד.

מי צריך תמיכה לכף היד?

אפשר לחלק את הלובשים תומך לכף היד ל2 קבוצות עיקריות:

 1. אנשים עם דלקת בגיד, או בשורש כף היד, הזקוקים לתמיכה שתקל על הכאבים.
 2. שחקנים המשחקים משחקי ספורט, כמו כדורסל, כדור עף, וטניס, הזקוקים לתמיכה תמידית בשורש כף היד, על מנת למנוע נקעים ודלקות בשורש כף היד.

חשיבות ההגנה על שורש כף היד:

החלק ביד, החשוב ביותר לתפקוד תקין של הידיים, הוא שורש כף היד. פגיעה בשורש כף היד, או דלקת של כף היד, מביאה לתפקוד לקוי של כל היד, ומקשה על התפקוד היום- יומי.

התאמה אישית של תומכי כף יד:

תומכים לכפות ידיים, שונים זה מזה בצורתם, ובמטרה אליה נועדו. על מנת לבחור את תומך היד המתאים ביותר, יש לשקול היטב, איזה אזור בכף היד צריך לקבל את התמיכה, ואיזה סוג תמיכה צריך. המכנה המשותף בין כל אביזרי תמיכה לכף היד, הוא שכמעט כל האביזרים תומכים תמיכה מלאה בשורש כף היד.

כאשר צריכים קיבוע מלא של היד, מומלץ לבחור בתומך עם רצועות, שניתן להתאים אותן ליד בהתאמה אישית.

איזה סוג תמיכה מתאימה לדלקת בגיד?

במקרה של דלקת בגיד, מומלץ לבחור תומכי כף יד קשיחים, העשויים מסיליקון קשיח. הסיבה לכך, היא שהתומך משמש מעין סד ליד, ומקבע את היד. קיבוע שורש כף היד, נותן מנוחה לעומס הנוצר על היד, ומאפשר לגוף לרפא את הדלקת, בנוסף להקלה על הכאבים.

איזה סוג תמיכה מתאימה לספורטאים?

כאשר ספורטאי רוצה לבחור תומך כף יד, מומלץ לו להתייעץ עם אורתופד. לכל סוג משחק, מתאים סוג אחר של תמיכה. יש לחשוב מה התפקיד הנדרש ליד במשחק. כאשר היד דומיננטית במשחק, חשוב לבחור בתומך נוח. לעומת זאת, בפעולות כמו ריצה אפשר לבחור בתומך נוקשה. חשוב מאוד שהתומך לא יפריע לשחקן במהלך התקין של המשחק.

 

מתעניינ/ת במוצר זה? רוצה עוד פרטים?
השאר/י פרטים ואנחנו נחזור אליך בהקדם

  מתקדמים לחיים בריאים יותר

  השאיר/י פרטים ונחזור אליך לתיאום אבחון בהקדם

  Open chat
  דברו איתי! אשמח לעזור
  היי
  אשמח לעזור