תומכי ברך

תומך ברך, תומכי ברך

תומכי ברך

נפוץ לראות ספורטאים רבים, נעזרים בתומכי ברך, אולם, לא רק ספורטאים נעזרים בתמיכה לברכיים. הצורך באביזרים אורתופדיים של תמיכה לברכיים, נובע מכמה סיבות:

 1. סיוע לברך להשתקם לאחר ניתוח.
 2. הקלה על כאבים בעת דלקת.
 3. סיוע בהפחתת לחץ על הברכיים

חבישת תומכי ברך בקרב ספורטאים:

פציעות ספורט רבות, מתרחשות דווקא בברכיים. לכן, חשוב להגן על הברכיים בעת פעילות ספורטיבית. אמצעי הגנה טוב לברכיים, הוא לבישת תומכי ברך. התומכים מגנים מפני פציעות ספורט, בכך שעוזרים בהפחתת לחץ מהברכיים, וכן מגנים על הברכיים מפני מכות וחבטות.

הקלה על כאבים בעת דלקת:

כאשר יש דלקת בברכיים, חשוב מאוד שלא ייווצר שום עומס בברך, על מנת שלא תיווצר החמרה בדלקת. החמרה בדלקת, עלולה להביא למצב של אובדן סחוס, עד כדי צורך בניתוח להשתלת מפרק מלאכותי.

סיוע לאחר ניתוח:

כאשר עוברים ניתוח בברכיים, חשוב מאוד למנוע הצטברות עומס על הברכיים. הצטברות של עומס, עלולה לפגוע באיכות הניתוח. כאשר הניתוח הוא להחלפת מפרקי הירך, חשוב מאוד למנוע עומס על  הקרסול, ועל הירך. כאשר העומס מתחלק בצורה מאוזנת, אזי הרגל תחלים מהניתוח מהר יותר.

הקלה בתזוזה: ישנם תומכי ברך עם ציר. מטרת הציר, היא לסייע בהליכה לאחר הניתוח. השימוש בתומך ברך לאחר הניתוח, מפחית את הכאבים החזקים, כתוצאה מהניתוח.

סוגים שונים של תומך ברך:

ישנם כמה סוגים של תומכי ברכיים: הסוג הנפוץ ביותר, הוא סוג הנראה כמו תחבושת אלסטית, עם פיקת סיליקון. הסוג המשוכלל ביותר, הוא תחבושת אלסטית, עם פיקת סיליקון, ורצועה מעל הפיקה. ישנו סוג אחר של תומכי ברכיים, העשוי משלד ברזל. סוג אחר, הוא תומך העשוי מרצועות אלסטיות.

תומך ברך עם סילקון:

ישנם תומכי ברך, המצוידים בכרית סיליקון, המיועדת להגן על אזור מנגנון הנעילה של הברך. שמירה על בריאות מנגנון הנעילה של הברך, חשובה ליציבות כל הגוף.

כיצד לדעת איזה סוג לבחור?

קשה לבחור לבד את סוג התמיכה המתאימה לברכיים. לכל אחד מתאים סוג אחר של תמיכה, לפי נתוניו הפיזיים, ומצבו הבריאותי. לכן, מומלץ להיעזר באורתופד מומחה, שימליץ על סוג התמיכה המתאים לברכיים.

מתעניינ/ת במוצר זה? רוצה עוד פרטים?
השאר/י פרטים ואנחנו נחזור אליך בהקדם

  מתקדמים לחיים בריאים יותר

  השאיר/י פרטים ונחזור אליך לתיאום אבחון בהקדם

  Open chat
  דברו איתי! אשמח לעזור
  היי
  אשמח לעזור