תומכי מרפק

תומכי מרפק

תומכי מרפק

המרפק, הינו אזור רגיש. ספורטאים, עלול לקבל במהלך הפעילות מכה, שתגרום להוצאת המרפק מהמקום. לעיתים, עלול להיווצר במרפק עומס יתר, שיגרום לדלקות. כדי לטפל בנקע או בדלקת, מומלץ ללבוש תומך למרפק.

תומכי מרפק מומלצים לספורטאים:

ישנם ענפי ספורט, המביאות עמם בעיות נפוצות במרפקים. בעיות אלו, נובעות מהצורך להזיז הרבה את המרפק במהלך הפעילות הספורטיבית, בצורה של תנופה ומאמץ. דוגמאות לבעיות אלו, הם:

מרפק טניס-  בעיה זו, נפוצה בקרב שחקני טניס, ולכן קיבלה את השם "מרפק טניס". בעיה זו, גורמת לנפיחות חיצונית במרפק, הגורמת לכאבים חוזרים  ונשנים. כאבים אלו נובעים, מטכניקות משחק לא טובות, וממאמץ יתר של המרפק. אחת מהדרכים הטובות ביותר למנוע בעיה זו, היא לבישת תומכי מרפק בעת משחק הטניס. תומך מרפק, יכול לסייע להקל על הכאבים הנוצרים כתוצאה ממרפק טניס.

מרפק גולף- בעיה זו, דומה מעט למרפק טניס, אך שונה ממנה. במצב זה, נוצרת נפיחות פנימית בתוך המרפק. הכאב של מרפק גולף, דומה לכאב שנוצר כתוצאה ממרפק טניס, אך הכאב מקרין גם על היד, ושורש כף היד. הדרך הטובה ביותר למנוע בעיה זו, היא  ללבוש תומך מרפק בעת משחק הגולף. תומך המרפק, יפחית את העומס הנוצר על המרפק בעת משחק הגולף.

חשוב להקפיד על נוחות: על מנת שתומך המרפק, לא יקשה על הזזת היד במהלך המשחק בצורה דינמית, מומלץ לבחור בתומך מרפק מבד דינמי.

איזה סוג תמיכה למרפק, מתאימה לאחר ניתוח?

ישנם סוגים רבים של תומכי מרפק רכים ונעימים, המותאמים לחבישה לאחר הניתוח.

המלצות כלליות לבחירת תומך מרפק לאחר ניתוח:

בד נושם- חשוב מאוד, שתומך המרפק, יהיה מבד אוורירי ונושם. כיוון שלאחר הניתוח יש כאבים באזור, לא כדאי לבחור במגן מרפק מגושם, שיוסיף כאב נוסף.

לחץ במקומות המתאימים- חשוב מאוד, שהתומך, ילחץ במקומות בהם דרוש הפעלת לחץ, אך לא מומלץ שהתומך יפעיל לחץ, במקומות בהם אין צורך ללחוץ.

שילוב כרית סיליקון בתומך- מומלץ לשלב בתומך המרפק, כרית סיליקון. הכרית סיליקון, מעסה נקודות רגישות וכואבות, ועוזרת ללחוץ על נקודות הדורשות הפעלת לחץ. עיסוי זה, חשוב מאוד לאחר ניתוח.

מתעניינ/ת במוצר זה? רוצה עוד פרטים?
השאר/י פרטים ואנחנו נחזור אליך בהקדם

  מתקדמים לחיים בריאים יותר

  השאיר/י פרטים ונחזור אליך לתיאום אבחון בהקדם

  Open chat
  דברו איתי! אשמח לעזור
  היי
  אשמח לעזור