מדרסים לנפגעי פוליו

מדרסים לנפגעי פוליו

מהו פוליו?

פוליו, היא מחלת ילדים, שתקפה ילדים רבים בשנים הראשונות של המדינה, והוכרזה כמגפה. מחלת הפוליו, פוגעת במערכת העצבים, ופגיעה זו  במערכת העצבים, גורמת לשיתוק, או עיוותים שונים בגוף. ילדים רבים, נהיו משותקים בגופם, ממחלת הפוליו. במהלך השנים, פותח חיסון כנגד מחלת הפוליו.

מהו פוסט פוליו סינדרום?

"פוסט פוליו סינדרום", היא תופעה, בה ילד חלה בפוליו, אך גופו הצליח להתגבר על המחלה מבלי שתהיה פגיעה במערכת העצבים שתגרום לשיתוק, ואחרי עשרות שנים, נוצרת החמרה במחלה. החמרה זו, מתבטאת בכאבי שרירים, עייפות כרונית, ואף יכולה להביא למצב של ניוון שרירים.

יצירת אי יציבות בהליכה:

"פוסט פוליו", גורם למצב, בו נוצר עיוות בגוף: שרירי הגפיים, או כף הרגל של צד אחד מתעוותים, וכך הצד השני מתקצר. מצב זה, גורם לאי נוחות בהליכה, ואף בפעולה פשוטה, כמו הנחת כף הרגל בצורה יציבה על הרצפה.

מה הפתרון לבעיית אי יציבות בהליכה?

הפתרון שיכול להקל על חולי פוליו, ולעזור להם בהליכה יציבה, היא לבישת מדרסים מיוחדים- מדרסים לנפגעי פוליו. מדרסים אלו, יהוו עבור הרגליים, מצע רך, שיקל ואף ימנע כאבים, וכן ישמשו כבולם זעזועים.

מניעת פצעי לחץ כתוצאה מההליכה: הקשיים בהליכה, ואי היציבות, גורמים לחוסר איזון בעומס על כף הרגל, וכך נוצרים בכפות הרגליים יבלות ופצעי לחץ. לכן, חבישת מדרסים לנפגעי פוליו, יכולה ליצור איזון בעומס הנוצר על כפות הרגליים, ולמנוע את היווצרות פצעי הלחץ.

מניעת לחץ על מפרקי הרגל: המדרסים, יוצרים איזון בלחץ, ומונעים מצב בו נוצר לחץ עצום על מפרק הרגל. מצב זה של לחץ על מפרקי הרגליים, עלול להביא לשחיקת סחוס. לכן, חבישת מדרסים, תסייע לחולי פוליו, לשמור על בריאות מפרקי הרגל.

התאמת המדרס לכף הרגל: לעיתים, בגלל הפרש בגדלי כפות הרגליים, יש צורך לקחת מידות, ותבנית למדרסים. לשם כך, מכינים תבנית גבס של הרגליים, ולפיהם בונים את המדרסים. מדרסים בגדלים שונים של רגליים עבור חולי פוליו, הן פתרון מצויין, כאשר יש שוני בגדלי כפות הרגליים, או בצורה של כפות הרגליים. ייצור מדרסים מיוחדים לנפגעי פוליו, חוסכת מהחולה חיפוש ארוך של נעליים מיוחדות שיתאימו לכף הרגל המעוותת.

מתעניינ/ת במוצר זה? רוצה עוד פרטים?
השאר/י פרטים ואנחנו נחזור אליך בהקדם

  מתקדמים לחיים בריאים יותר

  השאיר/י פרטים ונחזור אליך לתיאום אבחון בהקדם

  Open chat
  דברו איתי! אשמח לעזור
  היי
  אשמח לעזור