מדרסים לריצה

מדרסים לריצה

מדרסים לריצה

פעולת הריצה שורפת קלוריות, אך עלולה לגרום לנזק בריאותי לספורטאי. לעיתים, אין הנזק נראה בטווח המיידי, אלא לאחר שנים. פעולת הריצה, יוצרת מאמץ פיזי, גם אצל ספורטאי מקצועי. המאמץ מהריצה, ומתיחת השרירים, יוצרת עומס על שרירי הרגליים. לכן, ספורטאים, עלולים לקבל שברי מאמץ, או דלקות שרירים, כתוצאה מהריצה. מקום נוסף רגיש, שעלול לקבל דלקות, הוא העקב. על מנת למנוע בעיות רפואיות הנובעות מריצות, מומלץ לחבוש מדרסים לריצה.

בעיות רפואיות נפוצות עקב ריצה:

דורבן- בעת הריצה, נוצרת הטחה של העקב על משטח הריצה. הטחת העקב פעמים רבות, יוצרת עומס ושחיקה, המתבטאים בדלקות שונות, ובניהם דלקת הדורבן.

שחיקת סחוס- המאמץ הגדול המושקע בריצה, מצטבר, וגורם עם השנים לשחיקת סחוס בעצמות.

דלקות בגידים-  המתיחה שנוצרת בפעולת הריצה, יוצרת עומס על שרירי הקרסול,  ה עומס מביא במהלך השנים לדלקת בשרירים.

שין ספילט- כאבים בעצם השוקיים

מה מיוחד במדרסים לריצה?

מדרסים לריצה, מכילים בולם זעזועים חזק במיוחד, הנותן לרגל "נחיתה רכה" בעת הריצה, ומפחית מהמאמץ. במדרסים יש חומר הגורם לתאוצה של הרגל בעת הריצה. בולם הזעזועים עשוי מחומר רך ונעים.

יציבות- המדרסים, עוזרים לשמור על היציבות של הרגל בעת הריצה.

הגבהה בעקב-  מדרסים איכותיים לספורטאים, הם מדרסים עם הגבהה קטנה בעקב. הגבהה זו נותנת מצע רך לעקב, המונע דלקות בעקב.

מדרסים בהתאמה אישית:

לכל אדם יש מבנה שונה של כף הרגל. לפעמים, יש רגליים צרות, או רחבות, שקשה להתאים אותם בהתאמה מלאה לנעלי ספורט. לכן, כדאי להזמין מדרסים, בהזמנה אישית. חשוב מאוד שהמדרס יהיה בהתאמה מלאה לתבנית הרגל.

התאמה לסוג הבעיה: כאשר מתאימים מדרסים לספורטאי, יש לבדוק, האם יש צורך בהגבהה לרגל. יש מקרים, בהם יש בעיה, הדורשת מדרס עם הגבהה לצורך תמיכה.

שימוש רב תכליתי:

מדרסים לריצה, מתאימים גם לשמש כמדרסים לנעליים רגילות, ולכן הספורטאי יכול ללכת תמיד עם המדרסים, גם כשהוא לא בריצה. לעומת זאת, במדרסים רגילות, אין את המרכיבים המתאימים לבלימת זעזועים בעת ריצה. לכן, אי אפשר להשתמש במדרס רגיל בעת ריצה.

 

 

woman-jogger-jogging-sport-large
pexels-photo-large (1)
pexels-photo-large

מתעניינ/ת במוצר זה? רוצה עוד פרטים?
השאר/י פרטים ואנחנו נחזור אליך בהקדם

  מתקדמים לחיים בריאים יותר

  השאיר/י פרטים ונחזור אליך לתיאום אבחון בהקדם

  Open chat
  דברו איתי! אשמח לעזור
  היי
  אשמח לעזור