דורבן בכף הרגל – אבחון וטיפול

דורבן בכף הרגל

כאבי דורבן הינה תופעה המתבטאת בכאב חד (כדורבן) באיזור העקב המורגש במצב של דריכה על כף הרגל או הליכה ממושכת. אז איך יודעים בעצם האם אני סובל מכאבי דורבן? ומה עלי לעשות כדי להיפטר מהכאב?

מדובר בדלקת ברצועת עבה הנמצאת בעצם העקב (הקלקנאוס), תפקיד הרצועה היא לתמוך בקשת האורכית הפנימית של כף הרגל. בזמן ההליכה הרצועה משמשת כמעין קפיץ תמיכה המאפשר לכף הרגל לבצע את 'שלב הדחיפה' בעת ההליכה. כאבי דורבן בכף הרגל הינה דלקת שכיחה המסוגלת להיות עיקשית למדי ללא אבחנה וטיפול מתאים.

מאפייניה העיקרים הינם כאבים חדים  באיזור העקב שבכף הרגל בשעות הצעידה לאחר מנוחה, עמידה או הליכה ממושכת.הסיבות לפגיעה זו הינם בדרך כלל פעילות מחזורית של מתיחת הרצועה  היוצרת עומס רב על אזור האחז של הרצועה, פוגע במבנה הרצועה ויוצר שינויים ניווניים.אדם בעל קריסת רגל במצב פרונציה עלול לסבול מהתופעה בסבירות גבוהה יותר שכן פרונציה גורמת למתיחה גדולה יותר של הרצועה המובילה לכאב הדורבן.

כאבי דורבן הינה תופעה הנמצאת בכלל חלקי האוכלסיה בפרט ואצל רצים בפרט, פעילות ספורטיבית ללא התייעצות עם מומחה עלולה להוביל להתפתחות הדלקת. כמו כן, אנשים בעלי "פלטפוס" – כף רגל שטוחה, הסובלים מקריסת כף רגל ואנשים הסובלים מעודף משקל, עלולים להכיר את הבעיה בסבירות גבוהה.

 דרכי הטיפול

התאמת מדרסים אורטופדיים: על ידי אחיזה נכונה של כף הרגל, המונעת קריסת רגל ומפחידה את העומס הנוצר על העקב כתוצאה מפלטפוס ניתן למנוע את כאבי הדורבן. בנוסף בולמי זעזועים המיוצרים מחומרי פולימירים קשים ורכים מאפשרים להפחית את העומס הפועל בעקב משמעותית ובכך לרפא את הדלקת.

התאמת נעליים אורטופדיות: נעלי נוחות אורטופדיים יכולים להוות פיתרון יעיל לכאבי דורבן. נעליים אורטופדיות האוחזות את כף הרגל בצורה נכונה ובאותו אופן מפצות על הפרונציה הן אלו היכולות לספק פיתרון טוב לבעיה.

לסיכום, תופעת הדורבן בעקב הינה נפוצה מאוד והטיפול בה אינו דורש ניתוח. אם אכן אתם מזהים את הסימפטומים וחשים כי הינכם סובלים מדורבן בעקב נסו לפנות לאחד המכונים האורטופדיים בכלל, ולמכון דר' פלקס אורטופדיה בפרט, על מנת להתאים מדרס תואם ונעליים אורטופדיות אשר יתקנו את מקור הבעיה, יפחיתו את העומס הפועל על הרצועה בעקב ובכך ימדרו את הכאב.

 

מתעניינ/ת בשירות זה? רוצה עוד פרטים?
השאר/י פרטים ואנחנו נחזור אליך בהקדם

  מתקדמים לחיים בריאים יותר

  השאיר/י פרטים ונחזור אליך לתיאום אבחון בהקדם

  Open chat
  דברו איתי! אשמח לעזור
  היי
  אשמח לעזור