פדיקור רפואי

פדיקור רפואי

פדיקור רפואי

פדיקור רפואי, הוא טיפול רפואי בכף הרגל. במהלך הטיפול, מוצאים יבלות, ציפורניים חודרניות, ועוד. על מנת שהטיפול יהיה מוצלח, יש כמה דברים שכדאי לבצע, לפני תחילת הטיפול:

עיקור וסטריליזציה של המכשירים:

חשוב מאוד, להקפיד ללכת למרפאה, בה טיפול הפדיקור, נעשה בסביבה נקייה וסטרילית. חשוב מאוד שהמטפל, יבצע עיקור לציוד הרפואי, בתום הטיפול הקודם. עיקור זה חשוב מאוד, משום שבטיפול פדיקור רפואי, מתעסקים בבעיות עם חיידקים וזיהומים. לכן, אי ביצוע סטריליזציה לציוד הרפואי, עלול לגרום להעברת זיהומים ומחלות עור בין המטופלים.

הכנה לפדיקור:

גם כאשר מבצעים טיפול של פדיקור רפואי, חשוב לרכך היטב את כפות הרגליים לפני הטיפול. לכן, יש לבצע טיפול הכנה מקדים, שיגרום להמריץ את הדם בכפות הרגליים. טיפול מכין זה, יסייע להצלחת טיפול הפדיקור, ויגרום לכך שהפדיקור יהיה פחות כואב.

מה עושים במהלך טיפול הפדיקור?

במהלך טיפול הפדיקור, המטפל גוזז את ציפורני המטופל, ומנקה היטב את השטח בין הרגל לציפורן, על מנת למנוע הצטברות לכלוכים. המטפל יסיר את העור הקשה והמת שבכף הרגל. בנוסף, המטפל יסיר יבלות, יטפל בוורידים בעיתיים, או בבעיות אחרות בכף הרגל.

כיצד מומלץ לרכך את הרגל במהלך הטיפול?

בטיפול פדיקור רפואי רגיל, המטופל מניח את כפות רגליו בתוך גיגית עם מים חמימים. מטפל מקצועי, יעדיף לתת למטופל להניח את רגליו במיני ג'קוזי, או באמבט פארפין. היתרון בטיפולים מקדימים אלו, הוא העובדה שג'קוזי, או אמבט פארפין, יגרמו להמרצת הדם בכפות הרגלים, וכך הרגל תתרכך בצורה מלאה, והטיפול הרפואי יהיה קל יותק, ופחות כואב.

פדיקור לחולי סכרת:

חשוב מאוד, שחולי סכרת, ישמרו על כף רגל בריאה וחלקה. עבור חולי סכרת, כף רגל בריאה וחלקה, איננה רק עניין של יופי, אלא גם עניין של בריאות. כל זרימה לא טובה של הדם בכפות הרגליים, עלולה ליצור תנאים בהם עלול להיווצר פצע סוכרתי בכף הרגל.

ולכן, חשוב מאוד שחולי סכרת, יבצעו מדי פעם פדיקור בכפות הרגליים. הטיפול תמידי בכף הרגל, והמרצת זרימת הדם, ימנעו מצב של פצע סוכרתי בכף הרגל.

 

מתעניינ/ת בדגם זה? רוצה עוד פרטים?
השאר/י פרטים ואנחנו נחזור אליך בהקדם

  מתקדמים לחיים בריאים יותר

  השאיר/י פרטים ונחזור אליך לתיאום אבחון בהקדם

  Open chat
  דברו איתי! אשמח לעזור
  היי
  אשמח לעזור